تعمیر اینورتر

tamirat

تعمیر اینورتر

تعمیرات انواع اینورتر اروپایی ، آسیایی و ایرانی 

تعمیرات انواع اینورتر در کوتاهترین زمان 

آریا صنعت مهر مرکز تخصصی تعمیرات انواع اینورتر های تکفاز و سه فاز اروپایی و آسیایی در توان های مختلف

تعمیر اینورتر دانفوس MICRO FC51 – FC302 – FC301-FC202 -= FC201 – FC101 

تعمیر اینورتر تکو E310 – Teta – s310 – 

تعمیرات اینورتر سمفیونی تعمیر اینورترهای لنز

تعمیر اینورتر آگر مدل NE100 – NP100 – NG100 اینورتر AGGER

تعمیر انواع سافت استارتر تعمیر اینوتر وکون اینورتر جفران اینورتر مس پاور اینورتر ABB اینورتر هیوندایی اینورتر دلتا اینورتر یاسکاوا

تعمیر انواع اینورتر های اروپایی اینورتر آسیایی اینورتر ایرانی 

تعمیراینورتر ABB  تعمیر اینورتر دانفوس  تعمیر اینورتر جفران  تعمیر اینورتر ایزی درایو  تعمیر اینورتر دلتا تعمیر اینورتر تکو تعمیر اینورتر تتا تعمیر اینورتر یولیکو تعمیر اینورتر اینورتر میتسوبیشی  تعمیر اینورتر آلن برادلی تعمیر اینورتر زیمنس تعمیر اینورتر یاسکاوا تعمیر اینورتر هیوندایی تعمیر اینورتر ال اس تعمیر اینورتر LS   تعمیر اینورتر هولیپ تعمیر اینورتر کینگو تعمیر اینورتر لنز تعمیر اینورتر وکون تعمیر اینورتر اینوت تعمیر اینورترهای توان بالا 

انواع روشهای ترمز در درایوهای موتور های القایی به چه صورت انجام میشه؟

 ترمز با تزریق DC
روش اصلی در ترمز تزریق DC به این صورت است که یک جریان DC را به سیم پیچ استاتور موتور تزریق کرده تا یک میدان مغناطیسی ثابت در فاصله هوایی موتور ایجاد شود .این کار را می توان با اتصال دو فاز موتور القایی به یک منبع ولتاژ DC انجام داد .مقدار جریان DC باید حداکثر به اندازه جریان بی باری و یا جریان تحریک باشد.
در اینورترهای PWM به راحتی می توان ترمز تزریق DC را انجام داد.در این اینورترها با خاموش کردن igbtهای یک فاز در حالی که در دوفاز دیگر خروجی پالس PWM داریم می توانیم دامنه وزمان وجریان DC را کنترل کنیم .
هنگامیکه روتور این میدان مغناطیسی را قطع میکند یک جریان با یک دامنه وفرکانس متناسب با سرعت در روتور ایجاد می گردد.که این جریان منجر به ایجاد گشتاور ترمزی که متناسب با سرعت می باشد ،میشود.انرژی ترمز به صورت تلفات گرمایی در سیم پیچ روتور ظاهر می گردد.مقدار انرژی ترمز با توجه به حداکثر دمای قابل قبول برای موتور محدود میشود .یکی از مشکل های این روش این است که در سرعت های پایین گشتاور ترمز کاهش پیدا میکند وممکن است ترمز مکانیکی لازم باشد تا موتور سریع توقف کند.

ترمز از طریق ایجاد شار مغناطیسی بیش از حد در موتور Motor over flux braking or high slip braking
این روش که در اینورتر های مدرن عموما به کار میرود کنترل شار موتور می باشد .با افزایش نسبت v/f در خروجی اینورتر در هنگام کاهش سرعت موتور در شرایط افزایش شار قرار میگیرد . که باعث افزایش تلفات موتور می شود . انرژی ترمز در سیم پیچ های استاتور موتور تلف میشود . گشتاور ترمزی که با این روش ایجاد میگردد تا ۵۰ درصد گشتاور نامی موتور امکان پذیر است .

ترمز دینامیکی
هنگامیکه سرعت تنظیمی بر روی اینورتر کاهش پیدا میکند خروجی فرکانس موتوری که با اینورتر تغذیه شده است نیز کاهش پیدا میکند .وبه تبع آن سرعت سنکرون کاهش پیدا می کند .اما این لزوما به این معنا نیست که سرعت واقعی موتور نیز سریعا تغییر پیدا کند .هر تغییری در سرعت واقعی موتور به عوامل مکانیکی خارجی به ویژه به اینرسی سیستم در حال چرخش نیز بستگی دارد .
هنگامیکه به طور ناگهانی فرکانس از f0 به f1 کاهش پیدا کند ،slip که تا الان مثبت بود (ناحیه عملکرد موتوری ) به slip منفی تغییر میکند (ناحیه ژنراتوری) وجهت عبور انرژی معکوس خواهد شد و انرژی جنبشی تبدیل به انرژی الکتریکی در موتور میشود که از موتور به اینورتر راه پیدا میکند .
درعمل فرکانس خروجی از درایو به آرامی کاهش پیدا میکند تا از جریان بزرگ ناشی از ترمز پیشگیری شود در ضمن برای جلوگیری از آسیب دیدن اینورتر در حالت ترمزی یک مقاومت ترمز بر روی اینورتر نصب میشود تا ولتاژ ایجاد شده در حالت ژنراتوری بر روی این مقاومت تلف گردد و به‌اینورترآسیب نرسد..

دانلود کتاب آموزش آشنایی ، شناسایی و تست قطعات الکترونیکی و تعمیرات الکترونیک

آریا صنعت مهر در کوتاهترین زمان ممکن اینورتر ارسالی را برآورد هزینه می نمایید و بعد از اعلام هزینه تعمیر در کوتاهترین زمان ممکن تعمیر شده و با بهترین کیفیت تحویل مشتریان عزیز می نماید .برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 36055547-33961403-33978190-33983288 تماس حاصل فرمایید .